Site Loader

Pieluszki najważniejszy element dziecięcej wyprawki

Każdy rodzic wcześniej czy też później będzie musiał się zmierzyć z koniecznością zakupu jednorazowych pieluszek la swojego dziecka. Zanim zrobimy u siebie w domu zapasy na kilka tygodni, powinniśmy się zapoznać z informacjami podstawowymi. Będziemy mogli dzięki temu wybrać produkt dopasowany najbardziej do potrzeb maluszka. Na co należy zwrócić uwagę, gdy kupujemy pampersy dla dziecka?

Jakie będą najlepsze?

Tak naprawdę to nie da się określić konkretnie jednego rodzaju jednorazowych pieluszek, który będzie dla naszego dziecka najlepszy. Musimy się tutaj niestety zdać na metodę prób oraz błędów. Większość dobrych producentów pieluch dla noworodków stosuje materiały podobne, a pomimo to zdarza się często, że nasz maluszek ma odparzenia od pieluszek wszystkich firm znanych poza jedną. Na początku na pewno nie warto w związku z tym kupować zbyt wielkiego zapasu jednorazowych pieluszek dla dziecka. Lepiej wypróbować kilka marek i wybrać te, które się sprawdzają najlepiej. W przypadku noworodków powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby kupować pieluchy z wycięciem na pępek. Nie podrażnimy dzięki temu w żadnym wypadku skóry kikuta, która pozostała po pępowinie.

Jaki rozmiar pieluszek jednorazowych wybrać?


Szczególnie rodzice młodzi mają spory problem z doborem rozmiarów pieluszek jednorazowych. Kompletnie nie wiemy na co się zdecydować. Musimy po prostu zapoznać się z tabelą rozmiarów pieluszek i będzie po kłopocie. W przypadku pieluszek jednorazowych mamy dokładnie trzy rozmiary. Pierwszy rozmiar to rozmiar 0. Jest to rozmiar dla dzieci poniżej dwóch kilogramów. Drugi rozmiar to rozmiar 1. Jest to rozmiar przeznaczony dla dzieci pomiędzy dwa kilogramy a pięć kilogramów. Ostatnim rozmiarem pieluszek jednorazowych są pieluszki o rozmiarze 2. W tym wypadku są one przeznaczone dla dzieci od trzech do sześciu kilogramów wagi.

Musimy wiedzieć, że rozmiar 0 nadaje się także dla wcześniaków. Nie musimy się martwić wagą dokładną dziecka. Rozmiary pampersów raczej są umowne, a pieluszki jednorazowe bardzo elastyczne. Z dużą łatwości je dopasujemy. Jedne z bardziej popularnych pieluszek to Huggies pieluchy.

Musimy jednak wiedzieć, że pieluszek jednorazowych najmniejszych nie warto kupować zbyt dużo. Chodzi o to, że noworodki rosną niesamowicie szybko i w niedługim czasie będziemy musieli się przestawić na nieco większy rozmiar. Zapamiętajmy sobie te rady, a na pewno będzie nam znacznie łatwiej w podejmowaniu tych trudnych decyzji.

People obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com

Szymon

Luty 2020
P W Ś C P S N
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829