Site Loader

Pieluszki dla dziecka nie tylko chronią pupę naszego dziecka, ale także gwarantują spokojny sen, czyste ubranko oraz brak odparzeń. Warto dowiedzieć się jak wybrać dobre pieluchy? Pomocne okaże się uzyskanie odpowiedzi na kilka pytań.

Nie da się ukryć, że pieluszki są na okrągło potrzebne. Nie obejdą się bez nich niemowlęta, noworodki, a nawet kilkulatkowie. Zanim się upewnimy, że te, które wybraliśmy są rzeczywiście najlepsze, może się pojawić cała masa pytań.

Skąd mamy pewność, że wybraliśmy dobre pieluchy?

Na pewno prawdziwym testem dla pieluch jest sam kontakt ze skórą dziecka. Mimo tego, że wszystkie, które zobaczymy w sklepie wydają się być bezpieczne, to maluszek może akurat nie tolerować materiału, z którego je wykonano czy też substancji, jaką na przykład dodano po to, aby nawilżała ich pośladki. Zdarza się także tak, że dziecko nosić może tylko jeden rodzaj pieluszek oraz może mieć posmarowaną pupę tylko jednym kremem, ponieważ inne powodują podrażnienia oraz się przyczyniają do powstania odparzeń. Dosyć polecanymi pieluszkami, które większość osób poleca, a maluszków toleruje są Huggies pieluchy.

Pierwsze zmiany pieluszek mogą być dla młodych rodziców nieco stresujące. Jednak z czasem nie będzie to już stanowiło dla nich żadnego problemu.

Czy wielorazowe pieluszki dorównują pampersom?

Nowoczesnym wielorazowym pieluszkom jest bardzo daleko do dawniej używanych tetrowych pieluszek. Szyje się je z bawełny wielowarstwowej, bambusa czy też flaneli z dodatkową chłonną wkładką. Na wierzch należy założyć otulacz specjalny, który zapobiega przemoczeniu się ubranka. Gdy wybieramy ekopieluszki dla noworodka, należy zwrócić uwagę, czy nie są one zbyt grube. Gdy dziecko leży, nie powinno mieć plecków nienaturalnie wygiętych.

Czy wycięcie na pępek jest konieczne?

Dopóki naszemu dziecku nie odpadnie pępowina, do brzuszka dziecka musi docierać swobodnie powietrze. Pieluszka, której brzeg się kończy w okolicy pępka, może zdecydowanie to utrudniać. Poradzimy sobie, wywijając je na skraj oczywiście na zewnątrz lub też wycinając w nim półkole niewielkie. Albo kupując na okres jakiś dwóch czy też trzech tygodni gotowe pieluszki z wycięciem.

Czy wszystkie pieluszki musimy zmieniać równie często?

Chociaż jednorazowa pieluszka jest bardzo chłonna, nie powinniśmy czekać, aż zdradzać znacznie oznaki przepełnienia. Aby skóra na pośladkach się nie odparzała, to powinniśmy naszego dzieciaka przewijać co dwie czy też co trzy godziny oraz zawsze od razy, gdy nasze dziecko zrobi kupkę, aby nie dopuści w żadnym wypadku do zapalenia skóry odpieluszkowego. Kiedy nasze dziecko podrośnie, to przewijanie już przestanie być takie absorbujące.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Szymon

Luty 2020
P W Ś C P S N
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829